close
تبلیغات در اینترنت
عکسهای شهرها

تبليغات

ما را دنبال کنيد

جستجوگر

موضوعات

+ عکس و تصویر

+ تصاویر متحرکلينکهاي مفيد

اسلاید شو

دلایل متعددی برای تخیله و متروک شدن یک شهر وجود دارند که از جمله آن می‌توان جنگ، بلایای طبیعی، شرایط نامساعد اقلیمی و از دست دادن شرکای تجاری را نام برد. اما واقعیت مهم این است که این شهرها در گذر زمان گم شده و غبار فراموشی یاد و خاطره‌شان را برای قرن‌های متمادی از ذهن آدمیان پاک نمود، هر چند سرانجام هر کدام پس از مدت زمانی مدید مجددا کشف شده و توجهات را از نو به سوی خود جلب نمودند. در این فهرست قصد داریم تعدادی از این شهرهای از یادرفته را دوباره به یاد آوریم و تاریخ ساکنان این سیاره را از نو مرور کنیم.

 

 

lost-cities-01


ادامه مطلب

1. پارک گوئل، بارسلونا

آلاچیق های بزرگ که همچون نان زنجبیلی هستند و سمندرهای موزائیکی زیبا در این پارک که توسط طراح مشهور، آنتونی گائودی طراحی شده است، سالانه گردشگران بیشماری از سراسر دنیا را به سمت پارک گوئل جذب می کند. این پارک از فرم های طبیعی الهام گرفته است. گائودی سنگ های کج و معوج را با طرح های روان و تودرتو در هم آمیخته است. این پارک در یکی از خیابان های مرتفع شهر قرار دارد و از آنجا می توان قسمت وسیعی از بارسلونا را دید.ادامه مطلب

بپو یک شهر ساحلی است و در امتداد کوه و دریا کشیده شده و همین امر این شهر را دراز و باریک ساخته است.
این شهر نسبتاً کوچک با داشتن ۱۲۵ کیلومتر مربع مساحت و جمعت ۱۱۹ هزار نفری، به دلیل داشتن چشمه های آبگرم زیبا و دیدنی شهرتی جهانی دارد.
در بپو همواره بخار آب متصاعد است به طوری که نام دیگر آن را شهر جهنم (Jigoku) گذاشته اند.تصاویر بپو شهری در ژاپن معروف به شهر جهنم

عکسهای شهر جهنم در ژاپن


ادامه مطلب

فستیوال سونگكران یا همان آب پاشی در تایلند ، امسال نیز همانند سالهای گذشته با استقبال ویژه ای از سوی مردم این كشور برگزار شد.به گزارش پارس ناز این فستیوال سالانه در منطقه ناراتیوات در جنوب تایلند برگزار می شود و در آن مردم این كشور با در دست داشتن هرگونه وسیله ای از جمله سطل و یا تفنگ آب پاش اطرافیان خود را خیس می كنند.

عکس هایی از جشنواره آب بازی در کشور تایلند


ادامه مطلب